Ak zvyknete na svoje dovolenky, či pracovné cesty pravidelne cestovať leteckou dopravou, určite ste minimálne raz zažili situáciu, kedy váš let meškal. Niekedy to môže byť zopár minút, inokedy zas niekoľko hodín, no a v tých najhorších prípadoch, to môže byť pokojne i celá noc. Na druhej strane sú tu ľudia, ktorí s lietaním nemajú až tak bohaté skúsenosti. Ak k nim patríte, určite oceníte zopár rád, ako takýto nočný kemping na letisku zvládnuť.
 
Ľudia čakajúci na letisku v prítmí

Pozor ! Pozor !

 
Ešte pred tým, ako vás pripravíme na noc strávenú na letisku, vám dáme jednu dobrú radu. Ak by vaše lietadlo meškalo viac ako tri hodiny, môžete žiadať o finančnú kompenzáciu. Konkrétne suma závisí od dĺžky letu a taktiež doby meškania. Tá musí byť vo všetkých prípadoch dlhšia ko tri hodiny.
Meškanie letu náhrada Claim Cloud:

  • 1 500 km – 250 eur
  • 1 500 – 3 500 km  – 400 eur
  • 3 500 km a viac – 300 až 600 eur

 

Kempujeme s úsmevom

 
Ak sa s takouto situáciou stretnete, hlavne nepadajte na duchu. S dobrou náladou a úsmevom ide všetko ľahšie. Preto zbytočne nerobte paniku, prijmite situáciu a začnite riešiť, ako sa čo najlepšie vyspať. Určite sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí sa rozhodnú nespať a radšej obehať okolité pohostinstvá. Áno, takto vám síce môže čas zbehnúť rýchlejšie. Na druhej strane sa ale pripravte na to, že cez deň sa na letisku vyspíte len ťažko. Preto si radšej pospite v noci, keď je to na tomto mieste o čosi pokojnejšie.

Ľudia spiaci na lavičkách na letiskuhttp://zpravy.e15.cz/domaci/politika/ano-ma-vudce-schvalene-stanovy-hnuti-jsou-nedemokraticke-tvrdi-pravnik-1330476 640px; height: 407px;“>

Ak si myslíte, že sa vyspíte na lavičkách, ste na veľkom omyle. Preto si do príručnej batožiny pre istotu pribaľte aspoň malú deku, ktorú si budete môcť prestrieť na zem.  Aj keď budete cestovať v lete, okrem šortiek a tielka, si k sebe do lietadla určite vezmite aj nejakú bundu, ponožky a dlhé tepláky. Uvidíte, že v prípade nocovania na letisku, tieto kúsky oblečenia oceníte.
Ak neviete spať v hluku, pretože na letisku nie je úplne ticho ani v noci, prihoďte si do tašky aj štuple do uší, alebo slúchadlá.