Leto je úprimne jedným z najkrajších letných období, kedy máme na sebe menej oblečenia ako obvykle. Tvár nám každodenne ohrievajú slnečné lúče a podaktorým povyskakujú na nose prvé pehy. Počas leta je možné vykonávať viacero aktivít, no treba tiež dôsledne dohliadať na svoj pitný režim. Toto obdobie je predovšetkým známe tým, že sa väčšina ľudí chystá na letnú dovolenku pri mori, či priamo vo svojom rodisku. Kam zájdete vy?

jezero.jpg

Naša domovina
Slovensko je jednou z mála krajín, ktorá pri pohľade na ňu otvorí ústa nejednému návštevníkovi. Páči sa tu mnohým Slovákom, ale aj Rakúšanom, Nemcom, Poliakom a iným turistom. Naša krajina je totiž veľmi bohatá na prírodnú krásu, obzvlášť na rôzne plesá, národné parky a krasové útvary. Napríklad pri návšteve slávnych Tatier človek má čo objavovať. Aktivít je tam neúrekom, okrem turistiky a bláznivých adrenalínových, či zábavných športov, tu nájdeme aj mnoho galérií a múzeí a samozrejme bohatý welness v podobe bylinkových a infračervených fínskych sáun alebo samotné masáže a veľký počet vodných toboganov.
Ľudia väčšinou nezabudnú navštíviť Demänovskú dolinu, pre jej známu jaskyňu, ale aj srdce Liptova, odkiaľ pochádza azda ten najlepší ovčí syr a bryndza. Na Liptove sa kravičky pasú na kvalitných liptovských lúkach a o trochu nižšie sa postarajú o vašu zábavu atrakcie, medzi ktoré patrí napríklad virtuálna realita, zvieratká v ZooKontakte alebo aquapark Tatralandia.

maledivy.jpg

Za hranicami
Pri mori sa človek dokáže nádherne zregenerovať, obzvlášť alergici a astmatici. Pokožka taktiež naberie nové rozmery ako aj iné časti ľudského tela. More má teda blahodarné účinky nie len pre relax a oddýchnutie od každodenných starostí, ale aj pre naše zdravie. V prímorských krajinách si človek dokáže tiež vychutnať tradičné chute vzdialených krajín používajúcich odlišné zmesi korenín.