Vytvorte si domov plný zelene!

Ako na to? V prvom rade by ste si mali vytvoriť pár miest, kde by ste vašu „zeleň“ mohli umiestniť. Je len na vás, či to bude detská izba, kuchyňa, spálňa alebo obývačka, či dokonca balkón. Možno sa vám to zapáči natoľko, že do každej miestnosti umiestnite viac kvetov.
Ak ste už našli ideálne miesto pre vaše nové kvetiny, je na čase kúpiť alebo si vytvoriť kvetináče a zasadiť vaše nové rastliny. Mali by mať v prvom rade dostatok vody a svetla a ideálna je tiež izbová teplota. Môžete si dokonca v izbe urobiť aj taký kútik, kde budete mať len kvety.relax.jpg
Pokiaľ máte balkón, neobávajte sa kvety dať aj tam. Verte nám, bude to vyzerať nádherne, aj keď si takto vyzdobíte napríklad parapety okien! A keďže máme radi farebnosť, zvoliť môžete aj kvety, ktoré disponujú rôznymi farbami, od žltej, ružovej až po červenú!
Nielen že nám to prinesie nádherný a voňavý domov, kvety nám spravia aj dobrú náladu a navodia pocit pokoja. Dokonca sa hovorí, že zelená farba pôsobí veľmi inšpiratívne. Takže prečo si takto krásne nevyzdobiť domov?květináč.jpg
Pokiaľ bývate v rodinnom dome, realizovať sa môžete aj na pozemku, ale myslíme si, že to ste už dávno spravili. Tipy a triky, ako si vytvoriť napríklad krásnu skalku, nájdete nielen na internete, ale dostupné je aj veľké množstvo kníh a časopisov, ktoré sa tomuto venujú. Okrem toho si takúto zeleň môžete priviesť aj do interiéru.
Odrazu uvidíte, ako sa vám zmení život a ako tento váš trik ocenia aj vaši známi a rodina! Navyše prispejete i k lepšiemu okysličeniu miestnosti a v noci sa vám bude lepšie spať. V lete zase budeme mať v izbe o čosi chladnejšie, pretože zeleň prispieva k prirodzenému chládku. A ak si trúfate, môžete si na svojom pozemku rovno i záhradné kriky alebo stromy. Čo vy na to? JZačnite hneď dnes a choďte si kúpiť nejaké semiačka nových kvetov!

Doporučené články