Za dobrodružstvom za oceán

Na dobrodružnú dovolenku nemusíte vyraziť iba počas letných prázdnin, kedy je v našom podnebí príjemné teplo. Na dovolenku môžete vyraziť kedykoľvek počas roka. Ak ešte nemáte deti alebo ste už na dôchodku určite vám to nebude robiť problém.
Čo tak skúsiť dovolenku za oceánom. Nemusíte sa báť, nemáme na mysli oceán ani Tichý alebo Indický alebo poprípade Severný ľadový. Hovoríme o Atlantickom oceáne a pochopiteľne ako z toho vyplýva za Atlantickým oceánom sa nachádza USA a Kanada. Budeme hovoriť o dobrodružstve, ktoré budete mať možnosť zažiť v USA. Na výber máte 50 krajín, kam môžete ísť plus Aljaška.doprava v new yorku.jpg Avšak dovolenku nemusíte stráviť iba v jednej z 50-tich krajín USA, môžete precestovať aj viaceré krajiny. USA je naozaj veľmi veľké. Nachádza sa v rôznych podnebných pásmach to vám zaručuje to, že či už túžite po dovolenke, kde sa budete slniť na pláži a kúpať v oceáne alebo chcete ísť skôr do hôr v USA máte neobmedzené množstvo možností. Stačí si len vybrať. Ak chcete v USA navštíviť viacero krajín a štátov môže si na tých pár dní alebo týždňov požičať auto, s ktorým už kam budete chcieť môžete cestovať naprieč USA. Pričom môžete na živo vidieť a zažiť Niagarské vodopády, ktoré sa nachádzajú na severe USA na hraniciach s Kanadou. Keď budete pokračovať smerom na juh môžete zavítať do svetovej metropoly New York. Kde vás určite neobíde nezabudnuteľná atmosféra a nočný život tejto metropoly. Ďalším mestom, ktoré by ste mali určite navštíviť je Washington D.C., ktorý je hlavným mestom USA. Asi najznámejším miestom vo Washingtone D.C. je nepochybne Biely dom, kde býva americký prezident. Washington D. C., už nie je tak preplnený ako New York, ale za to v ňom nájdete nádherné mestské parky.niagárské vodopády.jpg
Nemyslite si, že v USA nenájdete žiadne pláže. Ak práve túžite po dovolenke na pláži skvelou destináciou je v USA štát Florida. Mesto, ktoré pozná asi každý pravdepodobne z rôznych amerických filmov je Miami. Práve v Miami budete mať možnosť užívať si čo najviac slnečných lúčov.

Doporučené články