Šéf Tesca Dave Lewis tvrdí na súde o „šoku“

Dalo sa dôkazu v procese bývalých riaditeľov spoločnosti Tesco.Muži popierajú jeden počet podvodov a druhý z falošného účtovníctva a sú na kaucii. Akcie Tesco spadol o takmer 12%, utieranie £ 2 miliardy off hodnoty spoločnosti, keď Británia je najväčší supermarket oznámené v septembri 2014, ktoré v predchádzajúcom mesiaci to bolo nadhodnotené zisky od asi £ 250m. Pán Lewis povedal, že jeho počiatočná reakcia na učenie sa nad nadhodnotením bola „skutočným šokom, úroveň toho, čo sa v knihe naznačuje, bolo spôsobom, akým som nikdy predtým nevidel.“

konstrukce
 
Dovolenka je krátka
Povedal, že správa právneho oddelenia uviedla, že spoločnosť Tesco poskytla „nepresné čítanie na trhu“ a že jeho povinnosťou bolo „overiť, či je to pravda a aktualizovať trh“. Dodal: „Určite trvalo dve čítania – som pochopil niektoré z terminológie, ale najviac pozoruhodné bolo to, že v prvej polovici roka 2014 bola potenciálne nejaká nesprávnosť vo výsledkoch oznámených trhu.“ Pán Lewis povedal, že bývalý predseda Tesco sir Richard Broadbent skrátil dovolenku v Taliansku, keď mu bolo povedané, čo sa stalo.

O dva dni neskôr, tím audítorov overil, že správa bola presná a trh bol informovaný nasledujúci deň, dodal. Na Tesca v tom čase „strašne veľký finančný tlak“ povedal porote. Dvaja bývalí riaditelia v reťazci supermarketov sú na procesoch obvinených z podvodu.

peníze

Chris Bush, ex-UK výkonný riaditeľ a John Scouler, jedlo obchodný riaditeľ vtedajšie UK, boli údajne vedomá, že príjem bol nesprávne zahrnuté do účtovnej evidencie spoločnosti k splneniu cieľa a aby Tesco vyzerať finančne zdravšie než to bolo. Tretí muž, bývalý britský finančný riaditeľ Carl Rogberg, je obvinený z rovnakých trestných činov, ale v súčasnosti nie je dostatočne dostatočný na súdne konanie. 50-ročný Scouler a 52-ročný Bush popierajú jeden podvod a druhý falošný účtovníctvo. Oni a Rogberg v tom čase mali balíčky s Tesco o viac ako 1 milión libier.

Doporučené články