Schodište podľa vašich predstáv


Zariadenie interiéru tvorí podstatnú časť jeho celkového vzhľadu. Nejde len o samotný nábytok, ale aj o ďalšie prvky ako farby, dekorácie, dvere, okná a tiež schodište.

schodiště

Práve to je súčasťou interiérov, ktoré majú poschodie a tvoria ich dosť výraznú časť. Estetický a bezpečnostný prvok schodíšť je zabradlie na schody. A to môže byť z rôznych materiálov a tiež v rôznom konečnom designe.
Najčastejšími materiálmi nie sú len drevo a kovy, ale tiež sklo. Obvykle ide o výplň kovových či drevených konštrukcií a o výrazný estetický prvok, ktorý splňuje nielen praktický účel, ale tiež estetický.

Sklo prináša moderné riešenie, ktoré dodá interiéru svetlo, vzdušnosť a určitý luxus. Pri kvalitnom osvetlení vznikajú úchvatné designové efekty, vďaka ktorým priestory získavajú príjemnú atmosféru.
Zabradlie na schodyvšak plní funkciu nielen estetickú, ale aj bezpečnostnú.Bez obáv tak môžete vykročiť po schodišti na ďalšie poschodie a mať sa o čo oprieť či sa pridržať. Slúži ako zábrana, ktorá zaistí, aby nedošlo k úrazom či ohrození života.

O bezpečnosť sa stará predovšetkým kvalita materiálov a profesionálna montáž, vďaka ktorým získate istotu, že všetko je na svojom mieste a tak ako má byť.
Tento prvok je vhodný pre každý typ interiéru, takže sa uchytí v modernom i inak ladenom prostredí. Má i charakter dekoratívny, takže sa prispôsobí novému i stávajúcemu prostrediu. Často je dominantou celého interiéru a preto aj výber materiálov stojí za dôkladné zváženie.

zábradlí

Drevo, kovy, sklo a ich kombinácie prinášajú kvalitné riešenie pre schodište a zároveň dokonalý estetický design podľa vašich predstáv a vášho individuálneho výberu. Schodište sa tak nestane rušivým elementom, ale dôležitým prvkom, ktorý interiér skrášľuje.
Výber je pestrý, takže nikto nezostane bez splnenia svojich predstáv a uspokojenia potrieb.

Doporučené články