Úspešná žena a rodina

Každý deň, vrátane víkendov máte plnú hlavu podnikania. Keď chce mať človek úspech, musí práci venovať naozaj veľa času. Avšak úloha matky je taktiež dôležitá. Vaše deti rastú, majú svoje starosti a radosti. A za kým by mali ísť so svojimi problémami, keď nie za mamou?
Preto je dôležité stanoviť si rebríček hodnôt. Urobiť si časový rozvrh a dodržiavať ho.

podnikatelka.jpg

Ráno vstanete napríklad o pol 7. Aby ste stihli deti vyprevadiť do školy, urobiť im raňajky a jedlo do školy. O 8 už by mali byť v škole alebo škôlke. Tu vám môže pomôcť partner a odrevadiť ich. Ak je to možné. Svoj rozvrh tomu prispôsobte.
Keď sú deti v škole, alebo škôlke, ste podnikateľka. Aj cestou pre nich ešte môžete byť a premýšľať nad stratégiami a postupmi práce. Ale keď už vojdu deti do auta, čo je asi o 16 hodine, prepnite pomyselný gombík a vcíťte sa do role matky. Choďte s deťmi na ihrisko, alebo do lesa, šantite s nimi, počúvajte ich, zdieľajte ich myšlienky. Pomôžte im doma s úlohami a pri varení večere sa s nimi rozprávajte. Je to dôležité. Deti potrebujú istotu rodiny. A vy potrebujete oddych od práce. Nutne. Aj vy musíte relaxovať, oddychovať a zmeniť myšlienky. Na to je naozaj najlepší aktívny oddych spolu s deťmi. Zvyčajne popoludní strávite spolu asi 5 hodín.  Ale plne sa venujte roli matky. Neodskakujte. Neriešte. Buďte mama na plný úväzok. Do 21 hodiny večer.

matka s dcerou.jpg

Keď deti uložíte na spánok, váš gombík samôže znova na chvíľu prepnúť. Ak máte toho naozaj veľa, teraz je ten správny čas na zorganizovanie si času, spísanie úloh, aby ste na nič nezabudli.
Váš spánok by mal byť nepretržite aspoň 7 hodín. Inak budete unavená a vaše výkony budú chabé.  Preto si čas spánku presne naplánujte.
Víkendy plánujte spolu s partnerom, je dôležité, aby vám pomáhal a venoval sa deťom. Ak máte naozaj veľa práce, môže deti vziať na výlet a vy budete mať čas pre svoje povinnosti.

Doporučené články