Je možné prevychovať muža?

Každá žena chce byť vo vzťahu so skvelým mužom. Z románov a zamilovaných filmov poznáme mužov, ktorí nám pripadajú ideálni a presne s takými by sme chceli žiť. Je to ale realita? Naozaj na svete existujú takí muži, akých vidíme na filmových plátnach alebo o ktorých čítame?

hádka.jpg

Ja osobne si nemyslím, že je to realita, pretože každý človek – žena alebo muž – má svoje chyby. Ak niekoho milujeme a chceme s ním stráviť celý náš život až do úplného konca, mali by sme sa človeka naučiť rešpektovať takého aký je. Avšak, niektoré ženy si kladú otázku – dokážem prevychovať svojho manžela alebo partnera? Taká žena, ktorá chce vychovať alebo prevychovať, zmeniť svojho priateľa alebo muža, by mala byť so sebou spokojná, mať sa rada a rovnako aj svoj život. Avšak, aj napriek tomu si nemyslím, že je vhodné snažiť sa niekoho zmeniť. Ak sa budeme snažiť niekoho od základov zmeniť, budeme chcieť z daného človeka vytvoriť niekoho, kým vlastne ani nie je, môže to iba zbytočne viesť k problémom. Vzťah totiž nie je o tom, aby sme nášho partnera menili, pretvárali jeho osobnosť, ale o tom, aby sme sa naučili rešpektovať ho a ľúbiť ho so všetkými jeho chybami. Na začiatku vzťahu by sme si však mali ujasniť, čo jeden od druhého vyžadujeme, zistiť, čo vyhovuje tomu druhému a porozprávať sa o tom, ako si vlastne navzájom predstavujeme spoločný život.

rozvod.jpg

Kde chceme bývať, či chceme mať veľkú rodinu alebo či dávame prednosť peniazom a budovaniu kariéry. Vzťah je predovšetkým o komunikácií a nejaké prevychovanie dospelého človeka zmysel nemá. Zbytočne sa takto iba oberieme o šancu na skvelý život s mužom, na ktorom sa nám v podstate všetko páči, iba sme odmietali tolerovať jeho drobné chyby a túžili sme z neho mať ideálneho manžela, ktorého by nám každá žena závidela. Mali by sme si uvedomiť, že muži, ktorí sa objavujú na televíznych obrazovkách vo filmoch, nie sú reálni a o takých môžeme iba snívať. Ale je na tom niečo zlé? Vôbec nie. Zasnívajme sa, zatúžme, ale nenechajme sa uniesť a v neposlednom rade sa nesnažme meniť nášho partnera. Ľúbme ho takého aký je a nebudeme ľutovať.

Doporučené články