Keď sa nedarí zaspať a nepoznáme riešenie

Čo môže byť konkrétnou príčinou toho, že v poslednej dobe jednoducho nemôže zaspať, respektíve že náš spánok je ďaleko od kvalitného a uspokojivého?
Tých príčin samozrejme môže byť viac, ale nie je vôbec vylúčené, že viaceré z nich dokážeme ovplyvniť len menšou zmenou svojich návykov a takisto tým, že budeme venovať pozornosť zdravšiemu životnému štýlu. Minimálne v hranici, aby sme dosiahli kvalitnejší spánok. Riešením môže byť napríklad už len pravidelnejší pohyb na čerstvom vzduchu, ale nebojte sa, tých faktorov, respektíve riešení je ešte o niečo viac.

Spánok, osoba v posteli, nohy.jpg

Zo začiatku by však bolo vhodné uistiť sa, či je všetko v poriadku v našej spálni. Faktorom totiž môže byť nevhodné umiestnenie postele, ku ktorej by mal byť pomerne jednoduchý prístup, nemala by byť pri dverách, natlačená pri okne, pod poličkou a ani v preplnenom prostredí, predovšetkým by sme sa mali vyhnúť smogu z nadmerného množstva elektrických spotrebičov. Príčina však môže byť ale pomerne jednoduchšia, možno je čas rozmýšľať nad novým, kvalitnejším a pohodlnejším matracom https://www.segum.sk/produkty/matrace. Aj tie dokážu v nejednom prípade divy.
Čo ale v prípade, ak je príčina niekde úplne inde?
Konkrétnejšie sa môžeme zamerať na prírodnú a prirodzenú liečbu či nápravu, ktorá by bola blízka radám našich starých materí. A vieme, že tie mali v zálohe veľa efektívnych vylepšovákov, o akých sa s úctou informujeme dodnes. Hlavným dôvodom je fakt, že sú skutočne účinné a v menej vážnych prípadoch možno viac, než zdĺhavé vyčakávanie po doktoroch, ktorí na nás nemajú čas.

Pokojný, spánok, posteľ, žena v posteli.jpg

Medovkaje známa svojimi upokojujúcimi účinkami a zároveň ide o doporučenú bylinku pre efekt dosiahnutia pokojného spánku. Môže ísť o medovkový čaj ale tiež medovku zaliatu vriacou vodou, v oboch prípadoch podávame najneskôr dve hodiny pred spaním.
Valeriánamá totožné účinky a redukuje napätie nervov, zároveň je vhodná na tlmenie bolesti žalúdočných kŕčov.
Mlieko s medomje stará známa (v mnohých prípadoch funkčná) medicína na spánok, rovnako ako kvalitná kúpeľ (napr. s levanduľovým olejčekom) pred spaním.

Doporučené články