Dieťa Býk nadovšetko miluje svoju rodinu

S rodinou si dokáže vytvoriť naozaj silné puto. Okrem toho z neho sála túžba dosiahnuť úspech. Vždy je fyzicky zdatnejšie a citovo vyrovnanejšie na rozdiel od svojich rovesníkov. Je však nesmierne tvrdohlavé, rovnako ako deti v znamení Barana.hrající si děti.jpg
Keď začne byť úzkostlivé a napäté, vieme, že sa v jeho rodine niečo deje. Nedokáže prijať, ak v domácnosti vládne dusivá a ťažká atmosféra. Má rado, ak je všade pokoj a harmónia. Vtedy sa totiž cíti spokojne a najlepšie. S oboma rodičmi si vie vytvoriť naozaj silný a trvácny vzťah.
Ak nemá žiadnych súrodencov, je vhodné mu zabezpečiť domáce zvieratko. Rado sa bude starať o iných. Ak má mladších súrodencov, uvidíte, že sa naňho dá spoľahnúť. Bude k ním láskavé a bude sa o nich starať tak, akoby im bolo vlastným rodičom. Tak isto ako s rodinou, i s kamarátmi a blízkymi má priateľské vzťahy. Je obľúbené v kolektíve, avšak naozajstných priateľov má iba zopár. Starostlivo si ich vyberá. A však niekto zaútočí proti nemu, ukáže svoju býčiu povahu.
V domácnosti musí cítiť pohodlie a komfort. Potrebuje pevnú pôdu pod nohami. Je to zemské znamenie, takže potrebuje stabilitu a istotu. Ak sa raz zaprie, nepohnete s ním. Miluje dobrú zábavu, jedlo, plno zážitkov. Ak mu toto všetko doprajete, verte, že svojim ratolestiam v budúcnosti dopraje to isté!rodiče.jpg
V škole býva svedomité, avšak všetko mu trvá akosi pomalšie. Najmä nasávanie nových poznatkov. Všetko si potrebuje dôkladne premyslieť a až tak uložiť do hlavy. To, čo si raz osvojí, si už zapamätá navždy.
Ak podporíte už v útlom veku jeho talent a fantáziu, prejaví sa to i v tom, že bude inklinovať k umeniu. Choďte s ním častejšie do prírody, aby nezlenivelo. Ľudia narodení v tomto znamení majú tendenciu stáť vždy na čele, napríklad kolektívu. Preto ho v budúcnosti môžete uvidieť na postoch, v ktorých sa vyžaduje manažment a organizácia.
 

Doporučené články