Doma, v práci, na dovolenke – ako sa vyhnúť požiaru.

Drevo v piecke pekne horí a vy si užívate svoju zaslúženú dovolenku na chate v horách. Útek z civilizácie a návrat k tradičným hodnotám aj životnému štýlu. Žiadne nákupné centrá, preplnená mestská doprava, v dedine jeden obchod otvorený len pár hodín. Varenie a vykurovanie len prostredníctvom tradičnej 20 ročnej piecky, ktorá čo to zažila. Ale tá atmosféra je na nezaplatenie. Zdalo by sa, že takúto idylku nemôže nič pokaziť. V noci sa však zobudíte na neznesiteľný štipľavý zápach. Otvoríte oči, zažnete svetlo a vidíte len hustý dym valiaci sa z kuchyne. Príčina môže byť iba jedna. Vznikol požiar z dôvodu nesprávnej manipulácie s ohňom alebo dostatočne nezabezpečenej piecky. Je pravda, že kurz správneho narábania s pieckou ste nedostali, ale spoliehali ste sa na svoj selský rozum. Sviečky ste predsa zapaľovali už miliónkrát.

Pec

Takéto a podobné situácie môžu zastihnúť kohokoľvek z nás. Príčin požiarov je nespočetné množstvo. Niekedy sa nedá myslieť úplne na všetko a každú hrozbu predvídať. Aj z toho dôvodu je určite vhodnejším riešením zabezpečiť svoju nehnuteľnosť tak, aby požiar a jeho dopady na majetok boli čo najviac minimálne. Takýmto riešením sú protipožiarne dvere. Zabrániť vzniku požiaru nedokážu, ale vďaka ich špeciálnej konštrukcii vedia šírenie ohňa zamedziť. Protipožiarne dvere môžu byť vyrábané aj ako dymotesné a tým pádom budú aj izolovať zvuk. Čo sa týka materiálov, nájdete prevedenia z dreva, vhodné do interiérov a z ocele, ktoré poslúžia v skladoch, kotolniach alebo garážach. Stavebno-obchodná spoločnosť LM-Mont je špecialistom s dlhoročnými skúsenosťami aj v predaji protipožiarnych dverí. Certifikovaný systém ALUPROF je práve to, čo robí ich protipožiarne konštrukcie takými výnimočnými. Preto neváhajte a objednajte si práve tu svoje protipožiarne dvere cenník dostanete na vyžiadanie.

Vychod

Protipožiarne dvere môžu byť vyrábané aj ako dymotesné a tým pádom budú aj izolovať zvuk. Čo sa týka materiálov, nájdete prevedenia z dreva, vhodné do interiérov a z ocele, ktoré poslúžia v skladoch, kotolniach alebo garážach. Stavebno-obchodná spoločnosť LM-Mont je špecialistom s dlhoročnými skúsenosťami aj v predaji protipožiarnych dverí. Certifikovaný systém ALUPROF je práve to, čo robí ich protipožiarne konštrukcie takými výnimočnými. Preto neváhajte a objednajte si práve tu svoje protipožiarne dvere cenník dostanete na vyžiadanie.

Doporučené články