Dilema menom kravata a motýlik

Perfektne sediaci oblek a zrazu tu stojíme pred problémom, čo k nemu. Motýlika, alebo kravatu? Muži sa neradi rozhodujú, najradšej by boli keby mohli nosiť celý život predpísanú uniformu. To však nie je možné a preto čítajte nasledujúce riadky hlavne v prípade, že sa rozhodujete, čo si uviazať okolo krku. Nebojte sa však tohto rozhodnutia lebo kravata i motýlik sú rovnocenné kúsky.

oblek

Počas bežného dňa mužovi stačí košeľa, sako, dobre padnúce nohavice a môže fungovať. Občas sa však treba zúčastniť spoločenskej akcie a vtedy je treba dbať na výber oblečenia. Preferovanou súčasťou obleku je pre väčšinu mužov kravata. Záleží na spoločenskej udalosti a vkusu nositeľa akú si vyberie. Platí ale pravidlo, že na denné nosenie sa nosia kravaty so šikmými prúžkami a do spoločnosti by ste mali vždy voliť jednofarebný variant.

Cez deň vyzerajú lepšie svetlejšie farby a na večer sa hodia tmavšie. Pri uväzovaní kravaty platí pravidlo, že uzol nesmie byť užší ako samotná kravata. Viazaniu by sa dala venovať celá kniha. Veď existuje viac ako 80 spôsobov viazania kravaty. Postupy sa dajú nájsť na internete a ľahko sa podľa videonávodov naučíte mnohé z nich. Najčastejšie uzly sú windsorský, Long, či princ Albert. Na kravaty sa často umiestňujú spony ako doplnok. Tie by mali ladiť s gombíkmi, hodinkami a opaskom. Správnym výberom kravaty, viazania a spony bude váš outfit vyšperkovaný k dokonalosti. Kravata sa hodí aj do zamestnania, ak ide o konzervatívne firmy.

kvádro

Niektorí muži nemajú radi klasiku a preto siahajú po motýlikoch. Motýlik sa však nehodí každému mužovi a preto by ste sa pri jeho nosení mali s niekým poradiť. Klasický čierny motýlik sa nosí k smokingu a biely k fraku. Skvelým variantom je motýlik farby červeného vína. V žiadnom prípade nesiahajte na také, ktoré sú šité. Najlepšie vyzerajú motýliky viazané. Postup uviazania sa opäť môžete naučiť na internete. Ak chcete zapôsobiť na ženy, na konci podujatia si motýlika rozviažte. Budete takto pôsobiť ležérne a sexi. Kreatívni muži nenosia motýliky len na formálne podujatia, ale aj počas bežného dňa. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú a motýlik môže byť rôznej farby. Extravagantné prevedenie zmení celý outfit a spraví z vás výnimočného muža.

Doporučené články