Čo v zime na hlavu?

Chladné a veterné dni si doslova pýtajú teplé oblečenie a nevyhnutná je aj prikrývka hlavy, teda nejaká čiapka, šál a rukavice, tie sú pri teplotách pod nulou neoceniteľné. Na hlavu si môžeme dať okrem čiapky aj iné alternatívne doplnky, napríklad dnes sú módne aj barety, čelenky alebo klobúky.

čepice

Čiapky
Táto súčasť zimného oblečenia rokmi prešla zmenami a v posledných sezónach sú na vrchole popularity čiapky hrubé a veľké. Predĺžené a tenké už majú svoju slávu za sebou, „in“ budete v hrubej a pletenej, a úplnou jednotkou je tá s brmbolcom. Môže sa zdať, že zimné doplnky je vhodná hlavne k športovému štýlu pri spúšťaní sa zo svahu na lyžiach, ale veľmi dobre sa dá skombinovať aj s kabátom. To sú trendy pre ženy, u mužov vedú stále tenké, bavlnené a hlavne jednoduché čiapky.

Čelenky
Alternatívou ku klasickým čiapkam môžu byť čelenky. Využijete ich v čase, keď je už teplejšie a tiež vtedy, ak chcete nájsť vhodný kúsok k elegantnejším vysokým čižmám. Tie najjednoduchšie sú najlepšou voľbou, môžu mať vpredu malý uzol a bez problémov sa hodia ku každému outfitu. V súčasnosti zažívajú veľký boom a možností, ako a s čím ich zladiť, je množstvo. Výhodu majú šikovné ženy, ktoré si ich vedia upliesť aj samy, alebo využijú ponuku handmade výrobkov na internete.

Baretky
Baretky buď na takzvaný ruský alebo parížsky štýl sú v tejto sezóne na výslní. Doplňte svoj outfit extravagantnejšou baretkou a hneď získate luxusnejší vzhľad. Menej výrazné oblečenie dokáže krásne oživiť, ale aj tento doplnok je dôležité vedieť nosiť a základom je cítiť sa v ňom sebaisto.

klobouk

Klobúky
Nielen v letnom období sú klobúky vhodným doplnkom proti slnku, ale aj v chladnejších dňoch ich využijete, ale musia byť vyrobené z teplejších a hrubších materiálov, ako je plsť, vlnené látky a tiež sa dajú upliesť, ak ste zručná v ručných prácach, nebude to pre vás problém. Jediné obmedzenie, kedy môže byť s klobúkom na hlave problém, je silný vietor, aby ste ho nenaháňali po ceste, radšej zvoľte istejší variant vo forme spomínanej čiapky či čelenky.

Doporučené články