Ak chcete byť zdraví, musíte sa hýbať

Šport a zdravie spolu úzko súvisia. To mi asi potvrdíte všetci. Koľkí z vás, sa však naozaj pravidelne hýbu? Tak napríklad ja, som s „pravidelným“ cvičením začínal už asi tisíckrát. Potom prišiel deň, kedy som bol unavený, potom som mal toho veľa v práci, no a nakoniec sa mi proste nechcelo. Jednu vec, ktorú som zistil je, že ak chcete mať naozaj pravidelný pohyb,
musíte si nájsť dobrú motiváciu. V mojom prípade, to bolo zaobstaranie si šteniatka, ktoré vyrástlo na veľkého psa, ktorý potreboval naozaj veľa pohybu. Najprv vám teda vysvetlím, prečo je motivácia tak nesmierne dôležitá a v závere článku pripomeniem o všetkých výhodách toho, keď sa hýbete každý deň.
 Človek beží so psom.jpg
Tým očiam neodoláte 
 
Motiváciu som hľadal už mnohokrát pred tým. Schudnem, budem vyzerať lepšie, budem zdravší. Nič z toho mi však nevydržalo nejako dlho. Viem, je to zvláštne, že človek sa človek nedokáže zaprieť sám kvôli sebe, no aspoň u mňa to tak bolo. Keď som sa ale pozrel do očí toho psiska, nemohol som mu odoprieť dvojhodinovú prechádzku, aportovanie pri jazere alebo beh po lese. Spočiatku som si vlastne ani neuvedomoval, že robím mnohé aj pre seba. To som si uvedomil až vtedy,keď sa mi podarilo zhodiť asi štyri kilá a moja kondička bola neporovnateľne lepšia. Ak chýba teda motivácia aj vám, podľa mňa, pes jednoznačne pomôže. Viete koľko ňufákov čaká v útulku práve na vás? Tak si takúto možnosť dobre premyslite.
 Žena behá so psom.jpg
Prečo je pohyb zdravý? 
 
Keďže nechcem písať ani len o tom, ako sa začať hýbať, ale i o tom, prečo sa hýbať, nemôžem nespomenúť všetky tie benefity športu a pohybu. Kondícia a postava vašich snov, je len začiatkom. Pohybom však dokážete predchádzať mnohým ochoreniam, ako je vysoký krvný tlak a cholesterol, cukrovka druhého typu, taktiež bolestiam kĺbov a chrbtice, migrénam či klasickej bolesti hlavy. Takto by som mohol menovať ešte veľmi dlho. Preto sa, drahí moji, určite hýbte. 

Doporučené články