Na schodoch, balkónoch či terasách sa najviac vyníma zábradlie z nerezu

Mnoho zo súčasných novostavieb je odovzdaných do užívania v rekordne krátkom čase, pretože technologické postupy dovoľujú skrátiť procesy, ktoré kedysi trvali týždne, na niekoľko dní, a takisto materiály používané ako doplnkové nevyžadujú dlhú prípravu a úpravu, kým ich je možné užívať, čo napríklad pri dreve nie je také jednoduché, pretože je potrebné ho niekoľkokrát povrchovo upraviť.  Naj súčasných stavbách je najčastejšie využívaný nerez. Má totiž vlastnosti, ktoré ocení každý užívateľ stavby.

bridge-1462029_640

Zábradlia na schodoch, terasách či balkónoch musia byť z bezpečnostného hľadiska osadené ešte pred kolaudáciou stavby a musia spĺňať platné normy a predpisy. Okrem rozmerov a spôsobu upevnenia je dôležitý aj materiál, z ktorého sú zábradlia vyrobené. Nerez patrí k vyhľadávaným a veľmi obľúbeným druhom ocele, vyrábajú sa z neho zábradlia, ktoré môžu byť stĺpikové alebo vyplnené bezpečnostným sklom. Nerez má veľmi dlhú životnosť, pôsobí elegantne, je nadčasový a dokáže vytvoriť estetický doplnok v interiéri alebo v exteriéri. Užívatelia ocenia jeho takmer bezúdržbovosť, stačí odstraňovať nečistoty a prach z jeho povrchu, a tak si nerezove zabradlie svoj pôvodný vzhľad zachová dlhý čas. Sklo, ktoré môže byť výplňou medzi stĺpikmi, býva priehľadné alebo matné alebo ich vzájomná kombinácia, ktorá pôsobí zaujímavo a originálne. Je vhodné ako výplň zábradlí do obchodných centier, administratívnych budov, ale aj rodinných domov postavených v technickom štýle.

Napriek tomu, že nerez je kov, žiadny štýl, v ktorý nim dotvoríme, nebude poškodený, práve naopak, ide o univerzálny prvok, ktorý esteticky pozdvihne každý priestor v akomkoľvek architektonickom štýle. Treba však rozlišovať, do akého prostredia nerez osadíme, pretože exteriér je preň oveľa nepriaznivejší, čo sa prejaví na jeho vzhľade hlavne vplyvom kyslosti vody. Takéto zábradlie treba vyrobiť z odolnejšej ocele a jeho údržbe venovať viac pozornosti, iba tak nám bude slúžiť dlhé roky a vek sa neodzrkadlí na jeho výzore.

wheelchair-4164107_640

Cenové ponuky sa vypracúvajú na každú zákazku zvlášť, pretože každý návrh je iný a záleží od jeho zložitosti a množstva použitého materiálu.

Doporučené články