Motorové dopravné prostriedky

Vývoj nových technológií nám prináša nové možnosti cestovania. Najmä autá vyrábajú skutočne pre naše najväčšie pohodlie. No automobil nie je jediný prostriedok, ktorým sa môžete prepravovať či už po meste alebo mimo neho. Pre nadšencov je oveľa príjemnejšie cestovať na motorke a na cestných komunikáciách sa čoraz častejšie začínajú objavovať kolobežky pripomínajúce moped.

koloběžka
 
Kolobežka      Začneme tým najjednoduchším motorovým vozidlom vhodným na cestné komunikácie. Samozrejme len tie mestské. Len ťažko by ste prešli po diaľnici na kolobežke. Kým niektorí výrobcovia ponúkajú už aj takýto druh dopravného prostriedku, tí šikovný automechanici ju dokážu zhotoviť aj doma v dielni. Stačí ak máte k dispozícií motor. Takáto kolobežka vôbec nie je na zahodenie. Využívaná je najmä študentmi. Je malá takže sa zmestíte aj na bočnú časť vozovky a po meste dokáže ísť maximálnou povolenou rýchlosťou. Do školy sa tak odveziete pohodlnejšie sedením na dvoch kolesách a vaša peňaženka to na pohonných hmotách poriadne ani neucíti.
 
Motorka          Mať motorku ako  hlavný a jediný dopravný prostriedok asi ani nie je možné. V zime a daždivých dňoch nie je jazda na motorke práve najbezpečnejšia činnosť. Ale aj napriek tomu, že na silné modely vám vodičský preukaz na auto stačiť nebude, rozhodne sa oplatí si ho urobiť. Cesta v lete do chorvátska je nie len väčší zážitok, ale je to oveľa rýchlejší spôsob prepravy. Takisto poznávacie jazdy po Slovensku sa pamätajú oveľa lepšie z pohľadu motorky. A takéto vozidlo má tiež menšiu spotrebu.

motorka
 
Auto                Samozrejme vlastniť auto je potreba každej domácnosti. Nevyhnutné najmä pri rodinách s deťmi. Či už každodenné nákupy, cesty do školy, roboty, ale aj návšteva nemocnice. S tým vám žiadny iný dopravný prostriedok nepomôže. Na trhu sú rôzne druhy, veľkosti a typy áut. Ide už len o otázku vkusu a peňazí aké si zadovážite.

Doporučené články