Bangkok – brána do Thajska a juhovýchodnej Ázie

Pútnické miesto smaragdového Budhu
Wat Phra Kaew, tiež známy ako chrám smaragdového Budhu, sa na prvý pohľad javí, že patrí do rozprávky. Bývalá rezidencia thajského monarchubola vysvätená v roku 1782 a dnes slúži ako jedna z najväčších turistických atrakcií mesta a rozhodne patrí k obľúbeným pútnickým miestam v Bangkoku. Zo 100 budov, ktoré predstavujú viac ako 200 rokov architektonického experimentovania, je najobľúbenejší dom, v ktorom sídli Smaragdový Budha. Keď tam budete, zastavte sa tiež v Dusit Palace Park.

bangkok

Chrám Wat Arun
Nemôžete sa vrátiť z Bangkoku bez toho, aby ste nenavštívili jednu z najznámejších atrakcií – Wat Arun. Je to jeden z mála budhistických chrámov, na ktorý môžu turisti vyliezť. Strmé schody vedú k vrcholu, odkiaľ sú ponúkané dych berúce zábery na mesto. Ďalšou zaujímavou destináciou je Jim Thompson House, ktorý bol domovom amerického hodvábneho podnikateľa a umeleckého zberateľa, ktorý v druhej svetovej vojne slúžil v CIA v Thajsku. Neskôr sa usadil v Bangkoku a zbieral rôzne časti opustených thajských domovov.

Niečo pre fanúšikov miestnych špecialít
Ak chcete vyskúšať rýchly nápoj po prehliadke chrámu, prejdite sa do Moon Baru, ktorý je okrem veľkého množstva nápojov tiež vynikajúcim miestom, kde si môžete vychutnať nádherné pamiatky mesta. Patrí medzi najvyššie bary na svete! Bangkok je známy svojimi pouličnými stánkami a reštauráciami. V meste nenájdete lepšie miesto na miestnu ochutnávku ako je Pa Awe, kaviareň v prírode, ktorá sa nachádza v blízkosti Veľkého paláca. Môže vám do určitej miery robiť problém vybrať si z ponuky jedál, keď že názvy nemajú žiadne znaky anglického jazyka, ale jedlo skutočne stojí za to.

thajsko

Ďalšou destináciou, ktorú je potrebné navštíviť, je reštaurácis názvom Nay Hong. Bangkokovo najlepšiu vyprážanú rezancovú špecialitu- ploché ryžové rezance vyprážané cesnakovým olejom, kuracím mäsom a vajcom.

Doporučené články