Samotná motorka je iba základ, síce prioritný, no ku komfortnej a hlavne bezpečnej jazde musíme venovať pozornosť aj výberu vhodných doplnkov, pričom k tým najpodstatnejším sa radí najmä spoľahlivá moto prilba.
Dnes si už ale pod týmto pojmom nepredstavíme len akýsi klasický okrúhly typ „helmy“ z minulého storočia, ale bohatú ponuku moderných a kvalitných prilieb, ktoré myslia aj na najmenší či už komfortný alebo bezpečnostný detail, viď napríklad modely značky SCHUBERTH.

helma na harley

Zostaňme tak pri téme cestné motorky a o niečo bližšie sa budeme orientovať práve na typy moderných bezpečnostných prílb, ktoré okrem detailného spracovania disponujú aj štýlovým dizajnom. Podľa akých kritérií však vyberať?
Moto prilby sa totiž rozdeľujú na niekoľko základných kategórií, a to hlavne podľa toho, k akému typu jazdy sú prispôsobené, respektíve na aký typ motocykla. Uvedomiť si tento fakt je dôležitým základom pre každého kupcu, ktorý si od zakúpenej prilby sľubuje efektívny zážitok.

Integrálna prilbaje typická už na prvý pohľad hlavne tým, že je uzavretá a spoľahlivo pokrýva celú hlavu. Je tak určená najmä k jazde na rýchlejších strojoch, kedy vás nemusí trápiť nárazovosť vetra do tváre a podobné neželané podmienky, voči ktorým budete s touto prilbou chránení.
Odklápacia prilba (vyklápačka)je skutočne praktickým riešením a stále populárnejšou voľbou hneď z niekoľkých dôvodov. Najdôležitejším je aj v tomto prípade spoľahlivé pokrytie celej hlavy, no rozdiel je v odklápacom otvore umiestneným na prednej časti, čiže v úrovni tváre, čo má logicky veľa výhod, najmä čo sa týka jej komfortného nosenia.

helma s motorkou

Otvorená prilbaalias „jetka“ je prilba, ktorú si predstavíte hlavne pri jazdcoch na chopperi. Kvalitné prevedenie vrchnej a zadnej časti, pričom predná strana kryjúca tvár u týchto modelov neexistuje. Pri vyššej rýchlosti sa v prípade absencie plexisklo odporúča nasadiť kvalitné okuliare.
Motokrosové a enduro prilbysú typické svojim šiltom a špicatou bradou, nakoľko sa využívajú pri jazde v náročnom, prevažne pieskovom a špinavom teréne, čím sú ideálne aj do prírody.