Meniaci sa politický program a blížiaci sa odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie spôsobili, že mnohí ekonómovia poškriabali hlavy a pýtali sa, ako rôzne ekonomiky zvládnu zmenu finančného prostredia.
V roku 2010, len dva roky po finančnej recesii, sa luxemburské miestne hospodárstvo stalo najbohatším v Európe, keď zaznamenalo dramatický nárast pred recesiou.francie.jpg
Bohatstvo miestneho hospodárstva sa často meria pomocou hrubého domáceho produktu (HDP). Teoreticky platí, že keď miestna ekonomika prináša príležitostí (pracovné miesta, podniky a investície), znamená to, že ľudia sa teraz bližšie zaoberajú HDP, aby určili, kde sú založené najlepšie investície a pracovné miesta.
Nová správa  odhalila, ako sa bude HDP na obyvateľa v každej európskej oblasti meniť počas nasledujúcich 40 rokov. Tieto sú rozdelené nižšie s podrobným uvedením, kde bude najbohatšia oblasť v Európe za nasledujúcich 20 a 40 rokov:
Najbohatšie oblasti Európy (v súčasnosti):
1. Luxembursko
2. Groningen (Holandsko)
3. Ingolstadt (Nemecko)
4. Düsseldorf
5. Bratislava
6. Paríž
7. Heilbronn (Nemecko)
8. Mníchov
9. Bukurešť
10. Regensburg (Nemecko)bratislava.jpg
Luxembursko v súčasnosti hostí naj prosperujúcejšiu ekonomiku, keď sa meria oproti HDP na obyvateľa. Luxemburské mesto známe svojím stredovekým starým mestom ponúka nielen atraktívnu historickú architektúru, ale aj skvelé pracovné príležitosti. V súčasnosti dominuje Nemecko s 5 mestami, čím sa dostalo do prvej desiatky miestnych ekonomík. Hlavné mesto Slovenska, Bratislava, je v súčasnosti na piatej priečke najbohatších miest podľa meraných indikátorov.
Najbohatšie oblasti v Európe do roku 2060:
Do roku 2060 štúdia ukazuje, že päť nemeckých miest bude v top 10 najbohatších oblastiach Európy, pričom sa v rebríčku objavia Görlitz, Aschaffenburg, Düsseldorf, Schweinfurt a Neubrandenburg.
Keď sa pozrieme na to, ktoré európske oblasti si najviac polepšia, nemecké mesto Neubrandenburg preskočí 168 miest – najviac zo všetkých miest zahrnutých do štúdie.
Najbohatšie mestá do roku 2060:
1. Bukurešť
2. Luxembursko
3. Groningen
4. Paríž
5. Görlitz
6. Aschaffenburg
7. Dublin – UP jedno miesto od súčasnosti
8. Düsseldorf
9. Schweinfurt
10. Neubrandenburg