Plánujete cestovať po podnikaní? Alebo budete viesť obchodné stretnutia v inom štáte alebo v inej časti Spojených štátov? Ak áno, môžete si dať seba a možno aj svoju rodinu takmer zadarmo mini-dovolenka zdvorilosť vášho podnikania a IRS.
Postup je nasledovný:kufr.jpg
 
Ako samostatne zárobkovo činná osoba alebo vlastník podniku máte nárok na zrážku za úplné náklady na jednu hotelovú izbu plus celkové náklady na dopravu do az miesta podnikania, keď cestujete za obchodom v kontinentálnom USA. vaše auto namiesto toho, aby lietadlo alebo vlak, môžete odpočítať vaše najazdené kilometre na míle najazdených kilometrov. Stravovanie a obchodná zábava sú odpočítateľné za polovicu nákladov.
 
Ak cestujete sami a lietate, porovnajte náklady na letenky a hotel za pobyt cez víkend na náklady hotela a letenky, ak nezostanete cez víkend. Ak je to lacnejšie, pobyt cez víkend a vziať do pamiatok. Budete môcť odpočítať všetky náklady na hotel a 50% jedál na víkend, ako aj na obchodnú časť cesty. (Výdavky na prehliadky však nie sú odpočítateľné.)
 
Ak musíte cestovať na služobnú cestu na miesto autom, môžete si vziať rodinu spolu na takmer bezplatnú cestu. Vzhľadom k tomu, že cestujú vo vašom aute, nemáte žiadne ďalšie náklady na dopravu pre nich. Ak rodina zostane vo vašej izbe, odpočíta sa vám poplatok za izbu pre jednu osobu. Vo väčšine hotelov a motelov, to je leví podiel na izbe poplatok, takže rodina zostáva takmer zadarmo pre obchodnú časť cesty.
 
Pokiaľ dokážete dokázať, že hlavným motívom cesty je biznis, vaše jediné neodpočítateľné výdavky budú dodatočné poplatky pre rodinu, aby zostali vo vašej izbe a ich jedlo a náklady na akékoľvek vedľajšie výlety za vyhliadkovými nákladmi pre nich a vás. Najväčší výdavok – doprava na miesto a väčšina poplatkov za izbu – bude odpočítateľná.letadlo.jpg
 
Uistite sa, že môžete preukázať obchodný dôvod na cestu, viesť záznam o tom, kto ste videli, aký obchod ste prediskutovali, akýkoľvek výsledok stretnutí. Ak sa zúčastňujete konferencie, poznačte si dni a hodiny, ktoré ste navštívili. Môžete byť požiadaný, aby ste preukázali, že ste strávili viac času na podnikaní ako na dovolenke.
 
Nakoniec, nezabudnite uložiť všetky príjmy, takže môžete preukázať svoje zrážky.